-4 C
Brno
Úterý, 13 prosince, 2022

Ukončení podpůrných schémat na trhu práce zatím nezpůsobilo druhou vlny propouštění

Jak upozornil analytik UniCredit Bank Ľubomír Koršňák, zatímco v předchozích měsících míra nezaměstnanosti klesala zejména v ekonomicky silnějších regionech v srpnu zaznamenali její výraznější pokles ekonomicky slabší regiony Slovenska.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
„Zatím se nepotvrdily ani naše obavy, že ukončení podpůrných schémat na trhu práce by mohlo vést ke vzniku druhé vlny propouštění a výraznějšímu zpomalení, resp. zastavení poklesu nezaměstnanosti, „uvedl analytik.

Vzhledem k legislativní omezení však podle něj nelze zcela vyloučit, že v následujících měsících přece jen uvidíme jemné zhoršení.

Rostoucí ekonomika by však podle Koršňák i případný efekt druhé vlny propouštění měla protlačit a až na tradiční sezónní faktory, jako je například zářijová registrace absolventů středních škol, by míra nezaměstnanost měla dále klesat.

Míra evidované nezaměstnanosti na Slovensku dosáhla v srpnu tohoto roku 7,37 procenta. Jde o nejnižší úroveň za posledních 10 měsíců.

Ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 0,29 procentního bodu a meziročně o 0,23 procentního bodu.

Jak dále informovalo Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny SR, počet uchazečů o zaměstnání připravených ihned nastoupit do práce v minulém měsíci poprvé od května minulého roku klesl pod hranici 200 tisíc osob.

Míra nezaměstnanosti vypočtená z celkového počtu uchazečů o zaměstnání byla nejnižší od května uplynulého roku roku, kdy v srpnu tohoto roku dosáhla 8,02%. Úřady práce evidovaly celkem 217 147 lidí bez práce, což je o 7 239 osob méně než v červenci 2021. Meziročně jejich počet poklesl o 12 370 osob.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality