-4 C
Brno
Úterý, 13 prosince, 2022

Twitter zaplatí přes 800 milionů za zavádějící informaci o růstu uživatelů

Americká internetová společnost Twitter oznámila, že zaplatí 809,5 milionu dolarů, aby urovnala hromadnou žalobu, podle které zaváděla investorů informacemi o růstu počtu jejích uživatelů.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Firma provozující stejnojmennou sociální a mikroblogovací síť uvedla, že navrhované urovnání, které však ještě musí schválit soudce, řeší veškeré nároky vůči ní, aniž společnost uznala, že porušila zákon.

Twitter se vyjádřil, že plánuje použít finanční hotovost, kterou má k dispozici, aby za urovnání zaplatil ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Podle hromadné žaloby vedení společnosti v roce 2014 uvedlo, že v nejbližším období očekává výrazný růst průměrného měsíčního počtu jejích uživatelů „na více než 550 milionů“ a z dlouhodobějšího hlediska na „více než miliardu“.

V roce 2017 firma uvedla, že měsíční počet svých uživatelů nadhodnotila omylem, protože do něj započítala uživatelů aplikace třetí strany.

V roce 2019 Twitter přestal hlásit měsíční počty uživatelů jeho sítě, přičemž naposledy tehdy na jaře uvedl, že měsíční počet jeho uživatelů, je na úrovni 330 milionů. V současnosti Twitter informuje pouze o denním počtu uživatelů svých služeb.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality