-2.1 C
Brno
Středa, 14 prosince, 2022

Projednat se mají změny pro nouzové zásoby ropy i čerpání eurofondů

Agentura pro nouzové zásoby ropy a ropných produktů by už neměla mít povinnost uzavírat smlouvu s dovozci, přepravci, zpracovateli či prodejci, kteří vůči ní mají nesplacené závazky. Vyplývá to z návrhu novely zákona o nouzových zásobách ropy a ropných produktů a o řešení stavu ropné nouze, o kterém má ve středu jednat vláda.

Do konce tohoto roku je třeba vyčerpat z eurofondů ještě 1,85 miliardy eur. V průměru by tak měsíčně mělo čerpat alespoň 461 milionů eur. Vyplývá to z Informace o stavu implementace EŠIF v programovém období 2014 – 2020 k 31. srpnu a pokrok za srpen 2021 z dílny Ministerstva investic, regionálního rozvoje a informatizace (Mirra) SR, o níž budou ministři také jednat.

Dosavadní zákon o Komoře geodety a kartografů by se měl od roku 2022 nahradit novým. Vyplývá to z legislativního návrhu předloženého předsedou Úřadu geodézie, kartografie a katastru (ÚGKK) na jednání vlády. Důvodem vypracování nového zákona je i transpozice evropské legislativy do slovenského práva. Návrh například doplňuje ustanovení o způsobu uznávání odborné kvalifikace, registraci hostujících autorizovaných geodety a kartografů, kompenzační opatření a spolupráci s registračními orgány jiných členských států EU.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality